Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vražda fotbalu v Mnichově Hradišti

2. 5. 2011

23.kolo – 1.5.2011

  MSK – SK Polaban Nymburk   0 : 1    (0 : 1)  

 

Sestava:               Moc – Zajíček, Špetlík, Kovář, Hofman, – Kučera (67´-Lakatoš R.), Kraus (83´-Klain), Hrdina, Sameš (78´-Lakatoš M.) – Hubač, Krejza

 

Diváků           -           200

 

            Kdo byl v prvním májovém nedělním odpoledni osobně přítomen fotbalovému střetnutí Mnichovohradišťský SK – SK Polaban Nymburk 0:1, jistě dosvědčí, že přihlížel od první do poslední minuty vraždění fotbalu. Jestli ve své prapůvodní podstatně sport vznikl k zušlechťování těla a charakteru, tak fotbal pod taktovkou trojice rozhodčích Jiří Kabyl, Petr Zuskin a Milan Matějček lámal srdce a prznil duše aktérů i přihlížejících.

Nebýt rozhodčích, mohla to být příjemná podívaná. V úvodní čtvrthodině zahodili soupeři po jedné šanci. Mnichovohradišťský Zajíček přihrál nezištně Hubačovi a ten sám před brankářem Doležalem neuspěl. Na druhé straně nymburský Mareš běžel sám proti brankáři Mocovi a ve snaze o přelobování přestřelil i branku.

Ve 36. minutě dal mnichovohradišťský Hubač regulérní gól, který však sudí Kabyl neuznal pro domnělý ofsajd, o němž byl přesvědčený pohledem z poloviny hřiště bez asistence kolegy na čáře. Dvě minut před přestávkou si pak hlavní rozhodčí vymyslel penaltu ve prospěch Nymburka. Jistě ji proměnil Bobek.

Druhý poločas se až na opravdu ojedinělé výjimky odehrál na polovině Nymburka. Jeho hráči zisk tří bodů evidentně svěřili do kompetence rozhodčích. A udělali dobře. Jasným dokladem toho byla situace v 51. minutě. Po školácké chybě nymburské obrany běžel Hubač sám na brankáře Doležala, který střelu famózním reflexem vyrazil na roh. Po jeho rozehrání Špetlík, na kterého obránci na malém vápně zapomněli, nikým neatakován hlavou skóroval. Rozhodčí Kabyl navzdory hrozby, že bude lynčován a utkání se nedohraje, gól neuznal a udržel tak Nymburk ve vedení.

Nervózní a vzteklí mnichovohradišťští fotbalisté zmařili další dvě příležitosti. V 61. minutě Kraus nastřelil břevno a o pět minut později Krejza nedovedl do úspěšného konce brejk. Nymburský Mareš mohl dát regulérní gól v 80. minutě, kdy po Samešově kiksu běžel sám na branku, ale trefil její levou tyč. Při vzrůstajícím tlaku mnichovohradišťského týmu zahrál jeden z nymburských hráčů v zoufalém bránění branky rukou, což sice bylo tak evidentní, že aktéři na hřišti přestali hrát, ale hlavní principál této fotbalové komedie Jiří Kabyl nepískal a nechal pokračovat ve hře.

Utkání skončilo těsnou výhrou Nymburka, jenž si v tabulce skupiny B krajské soutěže I. A třídy pojistil druhou příčku, a po které Mnichovohradišťský SK spadl ze čtvrté na páté místo.